اخبار فرش ۱۳ مهر ۱۳۹۸

به سفارش دولت چین در ایران بافته شد

بزرگ‌ترین تابلوفرش جهان به چین رسید

بزرگ‌ترین تابلوفرش جهان به سفارش دولت چین با هدایت خانواده صفدرزاده حقیقى در اصفهان بافته شد و اکنون در موزه بزرگ جاده ابریشم هانژونگ به نمایش درآمده است

بزرگ‌ترین تابلوفرش جهان به سفارش دولت چین در ایران بافته شد و در موزه جاده ابریشم به نمایش در آمد.


به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران، این تابلوفرش در ابعاد ۳٫۷۰ در ١٢ متر و به مدت ٩ ماه با هدایت خانواده نام آشناى صفدرزاده حقیقى در اصفهان بافته شد و اکنون در موزه بزرگ جاده ابریشم هانژونگ به نمایش درآمده است.
بر پایه این گزارش، این تابلوفرش که بر اساس نقاشى یکى از هنرمندان پیشکسوت چین بافته شده است داراى ١۶٠ رنگ به صورت مجزا و ۶۰۰ رنگ به صورت ترکیبی است و در تولید آن حدود ۲۳ میلیون گره زده شده است.
نقاشى این تابلوفرش یادآور سرزمین ها و مللى ازجمله ایران است که در مسیر جاده ابریشم با چین مراوده تجارى و فرهنگى داشته‌اند و در تولید آن حدود ۵۵ بانوی قالیباف اصفهانی و گروه پرشمارى از فعالان فرش تحت هدایت و نظارت محمد صفدرزاده حقیقى به ایفاى نقش پرداخته‌اند.
با توجه به تأکید ویژه دولتمردان چین بر احیاى جاده ابریشم و برگزیدن شعار “یک کمربند؛ یک جاده”، همکارى چین و ایران در سفارش تولید و نصب این تابلوفرش ابریشمین مى‌تواند گامى درخور توجه در دیپلماسى فرهنگى و هنرى و بازسازى مراودات تجارى قرون پیشین باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *