بزرگترین‌فرش دستباف جهان

اصیل‌ترین هنر ایرانیان در کتاب رکوردهای گینس

بر کسی پوشیده نیست که ایران در همه دوران‌ها پرچمدار فرش دستباف جهان بوده و همواره ایران را با نام فرش و فرش را با نام ایران می شناسند و عنوان بافت بزرگترین فرش دستباف جهان هم به نام ایران در کتاب گینس ثبت شده است.
۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱/توسط carpadmin
موزه ای از بهترین فرش‌های ایرانی

ویکتوریا و آلبرت؛ موزه‌ای از بهترین فرش‌های ایرانی

فرش‌های ایرانی زینت بخش بسیاری از موزه‌های مهم جهان است. در این میان، موزه ویکتوریا و آلبرت لندن از جهات گوناگون، از جمله آثار مهم و برجسته، همچنین اهدا کنندگان و حامیان مشهور، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۱/توسط carpadmin

چهاردهمین المپیاد دانش آموزی فرش برگزار شد

آیین پایانی چهاردهمین المپیاد دانش آموزی فرش روز سه شنبه 27 اردیبهشت ماه 1401 به میزبانی استان تهران در مجموعه اردوگاهی امام خمینی ره در لواسان برگزار شد. این المپیاد در سه رشته بافت، رنگرزی و طراحی بود.
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱/توسط carpadmin

دلبری کاشان کف ساده در پنجمین حراج فرش

پنجمین جلسه حراج فرش دستباف روز دوشنبه 26 اردیبهشت برگزار شد. در این جلسه 93 تخته انواع فرش دستباف عرضه شد که از این میان 65 تخته فرش به بالاترین پیشنهاد از قیمت پایه فروخته شد.
۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱/توسط carpadmin
روزهای بیهوده یک باستان‌شناس

روزهای بیهوده یک باستان‌شناس

رودنکو در 1885م در خارکف واقع در اوکراین امروزی زاده شد. تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ریاضی و فیزیک در سن‌پترزبورگ به پایان رساند؛ سپس به پاریس رفت و در حوزه باستان‌شناسی و مردم‌شناسی به ادامه تحصیل پرداخت.
۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱/توسط carpadmin
جَز، تاکسیدو و فرش‌های آرت‌دکو چینی

جَز، تاکسیدو و فرش‌های آرت‌دکو چینی

سال‌های 1920 تا 1930 روزهایی زیبا برای آمریکاییان بود. وحشت جنگ جهانی اول به پایان رسیده و هنوز دوره رکود اقتصادی آغاز نشده بود. کم‌کم سلیقه مردم تحت تاثیر چند عامل در حال دگرگون شدن بود.
۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۱/توسط carpadmin
بارگذاری موارد بیشتر