رویدادها ۶ آذر ۱۳۹۸

با سخنرانی مدیر روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران

تحصیلات تکمیلی فرش دستباف نقد و بررسی شد

دکتر میرزاامینی دراین نشست گزارشی از روند نزولی صادرات فرش دستباف در دهه اخیر ارائه کرد و گفت در شرایطی که بازار فرش دستباف طی سال های اخیر کوچکتر شده اما همواره در ۲۰سال گذشته آموزش عالی فرش از نظر کمی رشد داشته

عصر دوشنبه ۴ آذرماه ۱۳۹۸ در ادامه سلسله نشست های تخصصی انجمن علمی فرش در موزه فرش ایران جلسه نقد و بررسی تحصیلات تکمیلی فرش دستباف با سخنرانی دکتر سید محمد مهدی میرزاامینی مدیر روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران دکتر میرزاامینی درابتدا این نشست گزارشی از روند نزولی صادرات فرش دستباف در دهه اخیر ارائه کرد و گفت: در شرایطی که بازار فرش دستباف طی سال های اخیر کوچکتر شده اما همواره در ۲۰ سال گذشته آموزش عالی فرش از نظر کمی رشد داشته که باید بسنجیم آیا این رشد کمی همراه با کیفیت بوده و تاثیری بر بازار دارد یا داشته و یا بدون توجه به تحولات جامعه فرش مسیر خود را ادامه داده و می دهد؟!
وی با اشاره به وضعیت فعلی تحصیلات تکمیلی فرش گفت: مسئولین باید در ادامه توسعه آموزش عالی فرش با احتیاط بیشتری عمل کنند چرا که در حال حاضر شاخص های ارزیابی مقطع کارشناسی ارشد فرش پایین تر از حد متوسط است.
مدیر روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران در ادامه این نشست با تحلیل برنامه های درسی کارشناسی ارشد فرش گفت نتایج ارزشیابی این مقطع در چهار بعد زمینه، درونداد، فرایند و برونداد نشان می دهد وضعیت این مقطع با کارآمدیِ مورد انتظار از تحصیلات تکمیلی و اهداف تعیین شده در این رشته و مقطع فاصله زیادی دارد. میرزاامینی با ارائه گزارش‌های آماری و جداول و نمودارهایی ادامه داد: در بین نظرات سه گروه مخاطب در نظرسنجی های میدانی، تفاوت معنا داری وجود دارد به شکلی که به ترتیب دانش آموختگان، دانشجویان و اساتید از وضعیت موجود رضایت ندارند.
وی در ادامه با ارائه گزارشی به ارزیابی ۵ دانشگاه مجری مقطع کارشناسی ارشد فرش در شاخص های مورد مطالعه پرداخت و گفت در بین نظرات پاسخ دهندگان از دانشگاه های مجری تفاوت محسوسی وجود ندارد و شاخص ها در هر یک از ۵ دانشگاه کمتر از حد متوسط است که ضروری است مسئولین با توجه به کیفیت، شرایط و امکانات در مسیر توسعه کمی و کیفی این رشته و مقطع گام بردارند.
در پایان این نشست برخی از حاضران به بیان نقطه نظرات و سوال های خود پرداختند.


گفتنی است دکتر میرزاامینی از دانش آموختگان فرش در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد است که پایان نامه دکتری خود را با موضوع ارزشیابی مقطع کارشناسی ارشد فرش انجام داده و تاکنون چندین مقاله در این موضوع منتشر کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *