اخبار فرش ۱۲ اسفند ۱۳۹۸

معاون سابق بازرگانی شرکت سهامی فرش ایران گفت

بازار فرش دستباف زیر سایه کرونا

علی ملکی‌جو معاون سابق بازرگانی شرکت سهامی فرش ایران در گفت و گو با پانا با بیان اینکه بازار داخلی و صادرات فرش دستباف زیر سایه کرونا قرار گرفته است، می‌گوید تقاضای داخلی و صادرات فرش متاثر از این شرایط کاهش داشته است.

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران به نقل از پانا علی ملکی جو با بیان اینکه بازار داخلی و صادرات فرش دستباف زیر سایه کرونا قرار گرفته است، می‌گوید رکود بازار بر تمامی بخش‌های اقتصادی کشور تاثیرگذار بوده است و تقاضای داخلی و صادرات فرش نیز متاثر از این شرایط کاهش داشته است.

معاون سابق بازرگانی شرکت سهامی فرش ایران ادامه داد:‌ «وقتی مشکلی ایجاد می‌شود فضای منفی ایجاد می‌کند که ممکن است تا مدت‌ها باقی بماند. در کالاهایی که به صورت سنتی تولید می‌شوند دخالت دست زیاد است و امکان انتقال بیماری نیز بیشتر است و رکود صنایع دستی علاوه بر کاهش تقاضا به دلیل ترس از رعایت نکات بهداشتی است.»

وضع بازار فرش امسال مانند سال‌های گذشته نیست

معاون سابق بازرگانی شرکت سهامی فرش ایران اظهار کرد:‌ «بیشتر خرید مردم به دارو و تجهیزات بهداشتی متمرکز شده است و اولویت‌ها به سمتی حرکت کرده است که بحران وجود دارد. طبیعی است امسال مانند سال‌های گذشته نیست که بتوانیم بازار شب عید فرش را در وضع عادی بررسی کنیم.»

وی افزود: «میزان صادرات فرش دستباف به چین نیز متاثر از وضعیتی است که در بازارهای این کشور حاکم است. اقتصاد یک زنجیره به هم پیوسته از عوامل است. لذا اگر خریداری وجود نداشته باشد نمی‌توان کالایی فروخت و این گردش نقدینگی است که به رونق بازارها کمک می‌کند.»

ملکی‌جو اظهار کرد:‌ «اولویت‌های تامین کالا در کشورهای درگیر در مسئله کرونا تغییر کرده است و به طور طبیعی بازارهای کالایی تحت بحران به وجود آمده برای چین که ۲۰ درصد اقتصاد جهانی را در اختیار دارد قرار خواهند گرفت.»


کلمات کلیدی:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *