دانستنی‌های فرش ۱۶ آذر ۱۳۹۹

چند نکته از تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی

چه فرشی خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد؟

اولین و مهم‌ترین نکته برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه، انتخاب زیرکانه رنگ‌ فرش است. استفاده از طیف‌های مختلف یک رنگ برای فرش‌ها باعث هماهنگی فضا می‌شود.

افزایش جمعیت، کم بودن فضا برای ساخت‌وساز خانه‌ها، بالا بودن قیمت‌ها و بسیاری ویژگی‌های دیگر مردم را مجبور به زندگی در آپارتمان‌ و خانه‌های کوچک کرده است. طراحی دکور و انتخاب فرش مناسب برای فضای کوچک سخت‌ است، زیرا در صورت رعایت نکردن برخی اصول برای بزرگ‌تر نشان دادن خانه، فضا کوچک‌تر به نظر می‌رسد. انتخاب فرش برای خانه یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که تأثیر بالایی در سبک و اندازه دکوراسیون خانه دارد.

رنگ فرش مناسب فضای کوچک

در طراحی دکوراسیون خانه‌ها یک اصلی کلی برای انتخاب رنگ فرش وجود دارد. انتخاب فرش تیره، محیط را کوچک‌تر و فرش‌های روشن فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند. بنابراین اگرچه در طراحی دکوراسیون توصیه می‌شود رنگ فرش تیره‌تر از رنگ مبلمان و پرده انتخاب شود، اما در فضاهای کوچک می‌توان این مورد را نادیده گرفت. مگر آنکه همه‌ طیف‌‌های رنگی به کار رفته در دکوراسیون از بین رنگ‌های روشن انتخاب شده باشند.

مدل و طرح فرش برای خانه کوچک

هر چه طرح و نقش فرش بیشتر باشد، در اصطلاح شلوغ‌تر به نظر می‌رسد. فرش‌‌های شلوغ به‌خصوص اگر دارای رنگ‌های تیره باشند فضا را کوچک‌تر نشان می‌‌دهند. بنابراین استفاده از فرش‌‌های پرنقش‌ونگار در فضاهای کوچک انتخاب مناسبی نیست. چنانچه به فرش‌های پرنقش‌ونگار علاقه دارید رنگ آن را از میان رنگ‌‌های روشن انتخاب کنید تا به‌این‌ترتیب تأثیر شلوغی فرش را کاهش داده باشید.

فرش افشان مناسب برای خانه‌های کوچک

در انتخاب فرش مناسب فضای کوچک، فرش‌های طرح افشان به دلیل نداشتن ترنج در وسط فرش و پراکندگی گل‌ها، فرش مناسبی برای خانه آپارتمانی و کوچک هستند. این فرش‌ها باعث بزرگ‌تر دیده شدن فضای خانه می‌شوند.

فرش دست‌باف مناسب‌تر است یا گلیم؟

انتخاب گلیم یا فرش دست‌باف به نظر و سلیقه خودتان وابسته است. دراین‌باره محدودیتی وجود ندارد. اگر می‌خواهید کف اتاق خود را با یک قالی یا گلیم بپوشانید، بهتر است مانند فرش گرد ابعاد قالی را طوری در نظر بگیرید که نه خیلی کوچک باشد و نه اینکه پایه‌های مبلمان روی آن قرار بگیرند. در این صورت طرح و جلوه قالی به‌خصوص اگر دست‌باف باشد، بیشتر به چشم می‌آید. همچنین برای مجزا کردن میز غذاخوری یا قسمت‌های مختلف منزل فرش‌های دست‌باف می‌توانند کارایی خوبی برایتان داشته باشند.


کلمات کلیدی:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *