اخبار فرش ۲۴ فروردین ۱۳۹۹

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس گفت

مسئولان از فرشبافان حمایت کنند!

علی وقفچی وضعیت اقتصادی فرشبافان و فعالان صنایع دستی را با توجه به شیوع ویروس کرونا نامناسب خواند و گفت: امرار معاش بافندگان فرش و فعالان حوزه صنایع دستی به‌دلیل بنیه ضعیف اقتصادی بسیار دشوار شده؛ مسئولان حمایت کنند!

به گزارش روابط عمومی شرکت سهامی فرش ایران به نقل از خبرگزاری خانه ملت رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس از وضعیت نامناسب اقتصادی فرشبافان و فعالان حوزه صنایع دستی خبر داد و گفت: انتظار است با توجه به رکود بازار به دلیل شیوع کرونا، این قشر نیز زیر چتر حمایتی دولت قرار گیرند.

علی وقفچی وضعیت اقتصادی فرشبافان و فعالان حوزه صنایع دستی را با توجه به شیوع بیماری کرونا نامناسب عنوان کرد و گفت: اگرچه اکنون رکود بازار در تمام حوزه‌های اقتصادی مشهود است اما امرار معاش بافندگان فرش و فعالان حوزه صنایع دستی به‌دلیل بنیه ضعیف اقتصادی بسیار دشوار شده، این در حالی است که این قشر از جامعه با مشکلاتی همچون فروش محصولات و نداشتن بیمه رو به رو بوده و کرونا وضعیت را برای آن‌ها سخت‌تر کرده است.

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به مشکلات فعالان حوزه فرش و صنایع دستی، رئیس جمهور و وزرای میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و صمت باید توجه ویژه‌ای به آن‌ها کنند، انتظار است این قشر نیز زیر چتر حمایتی دولت قرار گیرند و تسهیلات پرداختی بدون سود باشد.

وی با تاکید بر اینکه نباید بیمه فرشبافان و فعالان بخش صنایع دستی در زمان رکود اقتصادی ناشی از شیوع کرونا قطع شود، اضافه کرد: باتوجه به کاهش درآمدهای نفتی، صنعت فرش می‌تواند برای کشور ارزآوری کند و در عین حال بدون نیاز به واردات مواد اولیه، اشتغال‌زایی ارزانی داشته باشد.

رئیس فراکسیون فرش و صنایع دستی مجلس با انتقاد از مغفول ماندن بیمه فرشبافان و فعالان حوزه صنایع‌دستی پس از سال‌ها، اظهار کرد: فرش و صنایع‌دستی می‌تواند یکی از ارزان‌ترین و موثرترین کالاها در ایجاد اشتغال باشد و این واقعیت که تنها با صادرات نفت نمی‌توان کشور را اداره کرد غیرقابل چشم‌پوشی است لذا درآمد ناشی از صنایع دستی و فرش درصورت تولید و صادرات تخصصی می‌تواند زندگی نسل‌های بعدی را تغییر دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *