تصاویر - حراج ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۱

با رکوردداری یک جفت قالیچه اراک

۶۶ تخته فرش در حراج چهارم فروخته شد

چهارمین جلسه حراج فرش دستباف شرکت سهامی فرش ایران روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۱۷ تا ۱۹ با عرضه ۸۴ تخته انواع فرش دستباف برگزار شد. در این جلسه ۶۶ تخته فرش به مساحت ۲۵۷ متر مربع فروخته شد.

کلمات کلیدی:

چهارمین جلسه حراج فرش دستباف کارکرده شرکت سهامی فرش ایران

چهارمین جلسه حراج فرش دستباف شرکت سهامی فرش ایران روز دوشنبه ۱۹ اردیبهشت‌ماه ۱۴۰۱ حوالی ساعت ۱۷ تا ۱۹ با عرضه ۸۴ تخته انواع فرش دستباف به مساحت ۳۳۴ مترمربع برگزار شد. در این جلسه ۶۶ تخته فرش به مساحت ۲۵۷ متر مربع فروخته شد؛ اما ۱۸ تخته فرش دیگر به مساحت ۷۷ مترمربع شانسی برای فروش نداشتند و به انبار حراج بازگشتند.

در جلسه چهارم حراجِ فرش دستباف یک جفت قالیچه اراک رکورد دار بیشترین رشد قیمت بود. این جفت قالیچه با قیمت پایه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان وارد سالن حراج شد که با رشدی بیش از ۳ برابر به قیمت ۷ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان فروخته شد.

بالاترین قیمت پایه عرضه شده در حراج چهارم هم متعلق به یک قالیچه ایلام با مساحت ۲٫۸۴ مترمربع بود که با قیمت ۵۰ میلیون تومان در سالن حراج عرضه شد اما مشتری‌ای نداشت و به انبار حراج بازگشت. اما بالاترین قیمت فرش فروخته شده به یک قالی تبریز به مساحت ۶٫۴۱ مترمربع رسید که با قیمت پایه ۴۵ میلیون تومان عرضه شد و با ۷ درصد رشد از قیمت پایه به مبلغ ۴۸ میلیون تومان فروخته شد.

کمترین قیمت پایه چهارمین حراج قرن جدید هم مربوط به یک تابلوفرش بود. این تابلوفرش با قیمت پایه ۹۰۰ هزارتومان وارد سالن شد که با یک چوب بالاتر به قیمت یک میلیون تومان فروخته شد.

در ۷ نوبت از حراج چهارم، فرش‌های عرضه شده به قیمت‌هایی بیش از دو برابر قیمت پایه فروخته شدند و به صورت میانگین در این جلسه فرش‌های فروخته شده ۳۳ درصد رشد از قیمت پایه داشتند.


0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *