دانستنی‌های فرش ۲۹ آبان ۱۳۹۹

چند نکته از تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی

چگونه از فرش در چیدمان استفاده کنیم؟

با اینکه فرش روی کف قرار گرفته و ممکن است اینطور به نظر بیاید که چندان به آن توجه نمی‌شود؛ اما باید بدانید که این عنصر در چیدمان و دکوراسیون داخلی نقشی اساسی ایفا می‌کند.

کف منزل در هر جای خانه بدون فرش نمای خوبی ندارد و می‌توان با یک فرش، ظاهر کل خانه را تغییر داد. گاهی اوقات چگونگی استفاده از فرش در چیدمان کمی افراد را گیج می‌کند. حال می‌خواهیم به شما بگوییم چگونه یک فرش مناسب با دکوراسیون اتاق را انتخاب کنید.

از فرش‌هایی استفاده کنید که مکان‌ها را از یکدیگر تفکیک می‌کند

از فرشی استفاده کنید که می‌تواند نواحی مختلف را از یکدیگر جدا کند. حال اگر اتاق شما بزرگ است، می‌توانید به راحتی دو قسمت آن را با دو فرش از یکدیگر تفکیک کنید.

تنوع ایجاد کنید

اگر می‌خواهید دکوراسیون خوبی داشته باشید از فرش‌هایی با تنوع کافی استفاده کنید. زمانی که از دو فرش در یک اتاق استفاده می‌کنید باید مراقب اندازه فرش‌ها باشید و کاملاً اندازه یکسانی برای هر دو در نظر داشته باشید.

هارمونی ایجاد کنید

زمانی که از بیش از یک فرش استفاده می‌کنید، بهتر است از فرش‌هایی استفاده کنید که با یکدیگر هارمونی دارند تا نمای نامطلوبی به محیط منزل شما ندهند.

حجم را کنترل کنید

برای انتخاب فرش به طرح کاغذدیواری خود دقت کنید. نباید کاری کنید که ترکیب طرح فرش با دیگر نقشه‌نگاری داخل اتاق باعث کوچک‌تر نشان دادن حجم اتاق شوند. مثلاً زمانی که طرح کاغذدیواری شما خلوت است، می‌توانید از فرش‌های کمی شلوغ‌تر استفاده کنید.

به دنبال الگوی رنگی مناسبی باشید

باید از رنگ فرشی استفاده کنید که به رنگ زمینه و قالب اتاق شما بیاید. از طرفی حتماً باید فرش را بعد از مبلمان خریداری کنید تا تصمیم‌گیری بهتری داشته باشید.

دیوار را بپوشانید

یکی از نمونه‌های چیدمان فرش در منزل آویزان کردن فرش روی قسمتی از دیوار است.

فرش در دکوراسیون

نقطه مرکزی در اتاق خود ایجاد کنید

یکی از راه‌ها برای بزرگ‌تر نشان دادن فضا، چیدمان فرش در منزل به‌صورت صحیح است. این فرش‌ها باید در مرکز خود یک طرح بزرگ داشته باشند تا فضای اتاق را بزرگ‌تر نشان دهند.

با شکل‌ها بازی کنید و از آن‌ها استفاده کنید

حتماً نباید فرش شما مستطیلی شکل باشد. اجازه دهید طرح مبلمان شما روی انتخاب فرشتان تأثیر داشته باشد. با این کار متوجه می‌شوید که باید از چه مدل فرشی استفاده کنید. فرش‌های گرد و بیضی هم می‌تواند برای مبلمان نسبتاً گرد مناسب باشد و لزومی به استفاده از فرش‌های مستطیلی نیست.

اتاق خود را به‌روزرسانی کنید

یکی از ایده‌های جذاب دکوراسیون این است که با تغییر فصل، فرش‌های اتاق را تغییر دهید و از رنگ‌های مناسب فصل استفاده کنید.

حتماً سایز مناسب را انتخاب کنید

فرشی که می‌خرید، نباید کل فضای اتاق شما را بپوشاند و باید قسمتی از بالا و پایین فرش را خالی بگذارید. در فرش‌های زیر میز ناهارخوری باید از هر چهار طرف، اطراف فرش را خالی بگذارید؛ اما طوری عمل کنید که وقتی شخص صندلی را به عقب کشید، پایه عقبی صندلی روی فرش باشد. بهتر است چیدمان فرش در اتاق‌خواب به‌گونه‌ای باشد که زمانی که از خواب بیدار می‌شوید و پای خود را روی زمین می‌گذارید، پایتان روی فرش قرار گیرد.


کلمات کلیدی:

3 پاسخ
  1. آراز گفته:

    ممنون از مطلب خوبتون. ولی فکر کنم آویزون کردن فرش از دیوار مناسب کشور ما نباشه. با این قیمتی که فرش دستباف داره نهایتش بتونیم یدونه وسط پذیرایی استقاده کنیم :)

  2. پارسین گفته:

    با تشکر از مطالب مفید شما. به نظر بنده همچنان مناسبترین محل برای فرش استفاده از آن در کف است زیرا زیبایی فرش بهتر دیده می شود.

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *