دانستنی‌های فرش ۱۷ دی ۱۳۹۹

چند نکته از تاثیر فرش در دکوراسیون داخلی

قوانین پهن کردن فرش

فرش در دکوراسیون منزل ایرانی حرف اول را می‌زند. اما باید بدانید فرشی را که می‌خرید کجا و چگونه پهن کنید.

استفاده از فرش در دکوراسیون منزل، اهمیت بسیاری دارد. این عنصر دکوری می‌تواند به عنوان یک پایان‌دهنده به چیدمان منزل، یکپارچگی و یکدستی فضای خانه شما را مهیا کرده و آن را کامل‌تر جلوه دهد. اما نکته مهم این است که آیا می‌توانیم هر فرشی را به هر شکل و اندازه‌ای برای منزل خود تهیه کرده و آن را روی زمین پهن کنیم؟ طبیعتا چنین چیزی نخواهد بود و قواعد مشخصی برای پهن کردن فرش وجود دارد.

چیدمان فرش در دکوراسیون نشیمن

نشیمن یکی از بخش‌های مهم خانه است که برای انتخاب فرش آن باید زمان، حوصله و دقت زیادی صرف کنیم. این بخش از خانه به دلیل آن‌که پر رفت‌وآمدتر است، اهمیت بسیاری دارد. بنابراین دقت در نحوه پهن کردن و چیدمان فرش آن نیز به نوبه خود مهم خواهد بود. یکی از مهم‌ترین نکات پهن کردن فرش نشیمن آن است که فرش باید به گونه‌ای چیدمان شود که پایه‌های جلویی مبلمان روی آن و پایه‌های عقب آن‌ها بیرون از حاشیه فرش قرار گرفته باشند.

فرش در دکوراسیون ناهارخوری

معمولا وقتی به سالن ناهارخوری که فرش ندارد می‌روید و پشت میز می‌نشینید، از برخورد پاهایتان با کف زمین حس خوبی نخواهید داشت. توجه به این نکته‌های پهن کردن فرش باعث می‌شود که وقتی روی صندلی می‌نشینید و آن را عقب می‌کشید، همچنان پایه‌های صندلی روی فرش باشد و صندلی کج و راست نشود، به علاوه آن‌که یکپارچگی و تناسب فضا نیز از بین نمی‌رود.

پهن کردن فرش اتاق خواب

برای انتخاب فرش در دکوراسیون منزل و در اتاق‌خواب نیز قواعدی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توانید اتاق‌خوابی شکیل‌تر داشته باشید. البته در این میان بسیاری از افراد علاقه‌ای به استفاده از فرش‌های بزرگ ندارند و ترجیح می‌دهند به جای آن به سراغ قالی و قالیچه‌هایی با ابعاد کم بروند. در این صورت می‌توان فرش را به طور کامل در قسمت پایینی تخت‌خواب قرار داد، به گونه‌ای که وقتی از خواب بیدار می‌شوید و روی تخت می‌نشینید پاهایتان روی فرش قرار گیرد.

قانون فاصله فرش و دیوار

افزون‌بر قواعد و نکات پهن کردن فرش در قسمت‌های مختلف خانه، اصولی کلی نیز در رابطه با فرش در دکوراسیون منزل وجود دارد. رعایت این نکات قطعا می‌تواند در مرتب‌تر و شکیل‌تر شدن خانه و البته جلوه بیش‌تر کف‌پوش، فرش و… تاثیرگذار باشد. همچنین این قاعده در رابطه با اکثر قسمت‌های خانه صدق می‌کند و می‌توانید از آن بهره بگیرید.


کلمات کلیدی:

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *