تقویم نمایشگاهی ۲۲ آبان ۱۳۹۸

با مشارکت شرکت سهامی فرش ایران بهمن 1398 برگزار می شود

شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف شیراز

تاریخ شروع:يكشنبه ۹۸/۱۱/۲۰ (۰۲/۰۹/۲۰۲۰)
تاریخ پایان:جمعه ۹۸/۱۱/۲۵ (۰۲/۱۴/۲۰۲۰)
زمان بازدید:۱۶ الی ۲۱
نوع نمایشگاه:داخلی
وب سایت:farsfair.ir
تلفن:۰۷۱-۳۶۲۱۲۵۲۵
فکس:۰۷۱-۳۶۲۰۰۰۴۷
محل برگزاری: نمایشگاه بین المللی شیراز
نشانی: شیراز، شهرک گلستان، بلوار دهخداشـرکت نمایشگاه های بین المللی استان فـارس


شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف استان فارس در محل دایمی نمایشگاه‌های بین المللی فارس شروع به کار کرد.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی فارس در حاشیه این مراسم، گفت: فرش دستباف ایرانی به عنوان نماد اصالت، فرهنگ و هنر ایرانی در تمام دنیا شناخته می‌شود و در توسعه اقتصادی کشور به لحاظ ایجاد اشتغال فراوان از اولین مراحل تولید تا ارائه به مصرف‌کننده و جایگاه مناسب در بازار صادرات کشور، اهمیت بسیار بالایی دارد.
سید محمود موسوی گفت: هدف از برگزاری این نمایشگاه کمک به پیشرفت و معرفی هرچه بهتر این هنر صنعت اصیل و کهن ایرانی است و تلاش شده با ایجاد زمینه مناسب برای تبادل تجربیات، رفع موانع و مشکلات و ارتباط مستقیم تولید کنندگان و بازار مصرف، حمایت‌های عملی از کارآفرینی، تولید و صادرات این صنعت انجام پذیرد.
موسوی افزود: این نمایشگاه در سالن حافظ به مساحت ۶ هزار متر مربع و با حضور ۵۹ شرکت کننده از سراسر نقاط کشور از جمله فارس – تهران – آذربایجان شرقی – خراسان رضوی – یزد – قم – گلستان – اصفهان – چهارمحال و بختیاری – بوشهر – کرمان – سمنان -کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.
مدیرعامل نمایشگاه بین المللی فارس از رشد ۲۰ درصدی استقبال مشارکت کنندگان از این نمایشگاه نسبت به سال قبل خبر داد و افزود: انواع فرش دستباف، گلیم، گبه، جاجیم و تابلو فرش در این نمایشگاه ارائه می‌شود و ۴۷ درصد غرفه‌داران آن از بافندگان و تولیدکنندگان استان فارس می‌باشند.


رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان فارس به خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این نمایشگاه در حمایت از تولیدکنندگان و ارتقا سطح تولید و آگاهی به بافت کشور از ۲۰ تا ۲۵ بهمن در محل دائمی نمایشگا‌های بین المللی گلستان برگزار می‌شود.
وی گفت: در فضایی به مساحت ۶ هزار متر مربع، محصولات و تولیدات این استان ها در زمینه فرش‌های تمام ابریشم، گلیم بافی، گبه، جاجیم، نمد فرش بیجار، قالی‌های روستایی و عشایری، فرش بختیاری و ملزومات بافت فرش در معرض دید مخاطبان قرار می‌ گیرد.
شانزدهمین نمایشگاه تخصصی فرش دستباف از ۲۰ تا ۲۵ بهمن از ساعت ۱۶ تا ۲۱ پذیرای، تولیدکنندگان، سرمایه گذاران، هنرمندان، متخصصین، دانشگاهیان و علاقمندان است.

کلمات کلیدی:

شانزدهمین نمایشگاه فرش دستباف فارسwww.irancarpet.ir