English | ورود

تلفن فروشگاههاي شركت سهامي فرش ايران : شماره تلفن 66705236 فروشگاه مرکزی / تهران و شماره 22749294 فروشگاه شماره 2 تهران خيابان وليعصر روبروي باغ فردوس . در شهرستان كرج نيز: با شماره 02632266792 و در شهرستانها نيز با فروشگاههاي شركت سهامي فرش ايران در شهرستانهاي مربوطه تماس بگيريد/ روابط عمومي شركت سهامي فرش ايران/ افتتاح فروشگاههاي جديد شركت سهامي فرش ايران در قم و تبريز و نيز افتتاح فروشگاه شماره 2 تهران شركت سهامي فرش ايران در شمال شهر تهران / فروشگاه جديد شركت سهامي فرش ايران در خيابان ولي عصر بعد از چهارراه پارك وي روبروي باغ فردوس جنب بانك شهر افتتاح گرديد شماره تلفن هاي اين فروشگاه : 22710906 و 22749294- غرفه اختصاصی شرکت سهامی فرش ایران در شهروند شهرک غرب خیابان ایران زمین افتتاح شد آدرس :شهرک غرب واقع در خیابان ایران زمین روبروی مجتمع سینا ، فروشگاه شهروند،طبقه دوم/ساعت 10صبح الی 10شب حهت كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با شماره تلفن 66705236 داخلي 106 يا 117 تماس بگيريد-معاوضه فرش كهنه با نو - -حراج فرش روزهاي دوشنبه هرهفته ساعت 5 بعدازظهر در محل فروشگاه مركزي واقع در خيابان فردوسي روبروي خيابان نوفل لوشاتو شماره 357 تلفن 66705236-
۲ اردیبهشت ۱۳۹۸
رئیس مرکز ملی فرش ایران از افزایش ۳۱ درصدی صادرات فرش دستباف کشور طی هشت ماهه امسال به ۸۰ کشور دنیا خبرداد.


تاریخ ایجاد: چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶       تعداد بازدید: 704

رئیس مرکز ملی فرش خبر داد

افزایش ۳۱ درصدی صادرات فرش دستباف

بیست و چهارمین نمایشگاه فرش دستباف

رئیس مرکز ملی فرش ایران از افزایش ۳۱ درصدی صادرات فرش دستباف کشور طی هشت ماهه امسال به ۸۰ کشور دنیا خبرداد.

به گزارش ایسنا، حمید کارگر در نشست با فعالان حوزه فرش در استان کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: ۳۲۰ هزار نفر بیمه شده در حوزه فرش کشور هستند که این تعداد در سال ۱۳۹۴ نزدیک به ۴۸۰ هزار نفر بوده است.

وی بیان کرد: بیمه قالیبافان از حداقل حقوق این حوزه است اما بخشی از ریزش تعداد بیمه شدگان نسبت به سال ۱۳۹۴ به دلیل حذف واقعی بیمه شدگان بود که به دلیل انحرافات قانونی بیمه شده بودند و اما بخشی ناشی از بازرسی های سرزده و کم لطفی تامین اجتماعی بود.

رئیس مرکز فرش ایران از وجود یک میلیون نفر قالیباف فعال در کشور خبر داد و خاطرنشان کرد: ۷۰۰ هزار نفر از این تعداد فعال تمام وقت هستند که تنها ۳۰۰ هزار نفراز مجموع قالیبافان کشور بیمه هستند.

کارگر تصریح کرد: بیمه قالیبافان خواسته به حق، حداقلی و دیرینه این قشر کشور است و از رسانه ها می خواهم رسانه ها این داد ما را به گوش مسئولان برسانند.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۹۳ حدود ۴۸۰ هزار نفر قالیباف بیمه شده در کشور داشتیم که متاسفانه هم اکنون به علت کم لطفی تامین اجتماعی این تعداد به ۳۲۰ هزار نفر کاهش یافته است.

رئیس مرکز ملی فرش ایران با اشاره به صادرات ۳۵۹ میلیون دلار فرش در سال گذشته گفت: این میزان در سال ۱۳۹۴ قریب به ۲۹۶ میلیون دلار بوده است.

کارگر با بیان اینکه با تحقق برجام صادرات فرش ایران به آمریکا پس از پنج سال از سر گرفته شد و ممنوعیت صادرات فرش ایران به آمریکا لغو شد، تصریح کرد: طی هشت ماهه نخست امسال بیش از ۳۰۰۰ تن فرش دستباف به ارزش ۲۶۹ میلیون دلار به ۸۰ کشور دنیا صادر شده است که صادرات فرش در این مدت رشد ۳۱ درصدی داشت.

وی اظهار کرد: تسهیلات بانکی در شرایط فعلی برای حوزه فرش مناسب نیست و راهکار جایگزین حرکت به سمت صندوق کارآفرینی امید بود و تفاهم نامه در این راستا انجام و به مدت سه سال اجرا شد و در این مدت ۵۰ میلیارد تومان در ۳۱ استان جذب تسهیلات داشتیم و برای حمایت از تولید صادرات گرا هدف‌گذاری شد.

رئیس مرکز فرش ایران بیان کرد: فرش و صنایع دستی هیچ زمانی در کنار هم نبوده اند و فرش روی کاغذ و عالم تئوری جزئی از صنایع دستی است اما در این چهار دهه تفکیک در این حوزه بوده است و صنعت فرش بسیار متفاوت از حوزه صنایع دستی است.

کارگر گفت: در حوزه پژوهش به قدر بضاعت پژوهش های خوبی در حوزه فرش انجام شده است و چکیده پژوهش ها در قالب کتاب چاپ شده است. در پایان هر سال نیاز سنجی پژوهشی برای سال بعد انجام می شود و کتابخانه تخصصی فرش ایران نیز یک ظرفیت مناسب است.

وی از نیاز سنجی آموزشی در حوزه های مختلف خبر داد و تصریح کرد: در حوزه آموزش نیازسنجی های آموزشی از استان کهگیلویه وبویراحمد انجام می شود و هدف‌گذاری نیز خواهیم داشت.

رئیس مرکز فرش ایران ادامه داد: اگر قرار است دانش آموختگان فرش تنها کارشناس فعال در دستگاه های دولتی شود صحیح نیست و قرار نیست همه این نیروها جذب شوند اما این به معنای بی توجهی به این بخش نیست.

کارگر خاطرنشان کرد: در همین راستا طی چهار سال اخیر هر ساله در نمایشگاه فرش تهران به دانش آموختگان غرفه می دهیم. همچنین در اجرای طرح های پژوهشی اولویت ما فازغ التحصیلان فرش است.

وی با بیان اینکه برای فارغ التحصلان فرش علاقه مند به تحصیل نیز هدف‌گذاری هایی شده است، بیان کرد: باید زمینه فعالیت فارغ التحصلان فرش را در بازار کار فراهم کرد و اقدامات مناسبی نیز داشته ایم.

رئیس مرکز فرش ایران با بیان اینکه صنعت فرش کشور هزار و یک خلأ دارد، گفت: نبود شناسنامه، عدم نوآوری در طرح با تکیه بر اصالت ها و مشکلات بسته بندی، بازاریابی و تبلیغات از چالش های پیش روی فرش است.

کارگر با بیان اینکه ما دنبال این هستیم که چرخه اقتصادی فرش بچرخد و قالیباف تولید کند و محصول تولیدی نیز به فروش برسد، تاکید کرد: تولید کور و بدون توجه به بازار روی دست ما می ماند و اعزام هیئت تجاری، پذیرش تجاری، تبلیغات گسترده و چنین مسائلی از راه های شناخته شده صادرات است و مشکلاتی در این حوزه نیز وجود دارد که در برخی موارد با نداشتن خروجی مناسب در اعزام ها مواجه بوده ایم.

وی اضافه کرد: برای استان کهگیلویه و بویراحمد اگر غرفه ای در نمایشگاه تهران باشد که همه حوزه ها را پوشش دهد می تواند ارتباط مناسبی با تجار خارجی برقرار کند و درصورتی که استان گام هایی هدفمند برای توسعه حوزه فرش بردارد ما نیز از این حرکت ها حمایت خواهیم کرد.


print